Jaké výhody přináší cestování mimo hlavní sezonu?

Jaké výhody přináší cestování mimo hlavní sezonu?

Nikde není napsáno, že úderem podzimu všechny výlety a radovánky v přírodě musí skončit. Stejně tak by byla chyba tvrdit, že jediné vyžití, které v přírodě máme, je zimní lyžování a letní túry po horách. Když se na to adekvátně připravíme, můžeme se do přírody vydat prakticky kdykoliv – ať už ukazuje rtuť teploměru 30 stupňů anebo je venku zrovna sychravý podzim. Příroda nám má vždy co nabídnout. A co víc – pokaždé je to trošku jiný zážitek.

Snad nikdy není příroda tak tajemná a mystická jako právě na podzim. Chladná mlha a žlutooranžově zbarvená příroda lákají k napínavým dobrodružstvím. Nemluvě o tom, že cestování mimo hlavní sezonu přináší spoustu výhod.

Oproti hlavním sezónám si při cestování na podzim nebo na jaře užijeme výlety téměř bez lidí. Zatímco v létě se často každý hezký palouček, hora či přehrada hemží mraky turistů a v zimě čekáme dvacet minut, než se dostaneme na řadu na lanovku, na podzim tu moc lidí nepotkáme. Kromě zaslouženého detoxu od pracovních povinností si tak můžeme odpočinout i od lidí. Nespornou výhodu přináší také jistota velkého výběru ubytování, které od konce léta často zeje prázdnotou. Zatímco na hlavní sezonu si ubytování musíme rezervovat i měsíce do předu, na podzim můžeme podnikat spontánní výlety, aniž bychom se museli bát, že nebudeme mít kde přespat. Nízké poptávce po hotelích a penzionech odpovídají pochopitelně také ceny, které jsou v tomto období výrazně nižší. Můžeme se tak ubytovat i na místech, za které by se nám ještě v hlavní sezóně platit nechtělo.

Oblíbenou výletní destinací, kam můžeme vyrazit i na podzim, je Harrachov. Kromě krásně zbarvené přírody a šustění spadaných listů pod nohami si můžeme návštěvu této perly Krkonoš zpestřit také řadou volnočasových aktivit. A to obzvláště v případě, že cestujeme s dětmi.

Návštěva bobové dráhy, která se nachází v samém srdci přírody, je skvělým ozvláštněním každého výletu. Pokud se nám nechce příliš šlapat anebo se chceme podívat výš, než kam nás naše nohy donesou, můžeme využít lanovku, která nás vyveze až na Čertovu horu. A pokud si chceme vyzkoušet, jaké to je, ulovit si vlastní oběd, neměli bychom vynechat návštěvu restaurace pod Čerťákem, kde si můžeme v přilehlém rybníčku sami chytit pstruha. Ani o ubytování není v Harrachově nouze. Vybrat si můžeme z řady hotelů i penzionů za příznivé ceny.