Kousek od ski-areálu

Kousek od ski-areálu

Nedaleko Vrchlabí v Krkonoších se v těsné blízkosti lyžařského areálu Herlíkovice – Bubákov nachází rodinný Penzion u Königsmarků. Stojí na úbočí hory Žalý a uspokojí sjezdaře i běžkaře. Ve ski-areálu jsou rozmanité terény pro zkušené i začínající lyžaře, na středisko sjezdového lyžování navazují běžkařské tratě, ústící do Krkonošské magistrály. Po celou zimu se areál uměle zasněžuje, výborné lyžařské podmínky jsou tady stále, i v době, kdy zrovna tolik nesněží. Lyžovat se dá i večer, večerní lyžování je organizováno několikrát týdně. Přímo pod sjezdovkou návštěvníci hor najdou služby spojené s lyžováním, mohou si půjčit vybavení a přihlásit sebe, případně děti, do lyžařské školy.

V létě se horská chalupa stává útočištěm pro turisty, cyklisty a školní skupiny. Z penzionu se dají podnikat krátké i delší výlety po značených turistických trasách. Asi kilometr nad penzionem je Möhwaldova bouda s restaurací Malina, přímo pod sjezdovkou je Johanova bouda, také s restaurací. Kulturní vyžití je ve Vrchlabí, případně ve Špindlerově mlýně. V obou městech lze najít i různá relaxační centra, wellness, solnou jeskyni, posilovnu, a také masáže, včetně thajských. Penzion spolupracuje se zážitkovou agenturou Yellow Point, která sportovním nadšencům nabízí jízdu na čtyřkolkách, elektrokolech, desetikilometrový sjezd na koloběžkách, jízdu na laně podél přehradní hráze Labská, lezeckou stěnu, rafting, jízdu na koni a další aktivity.

Kapacita penzionu je čtyřicet osob, ubytování je ve dvou až devítilůžkovém pokoji. Dva apartmány mají vlastní sociální zařízení, pro ubytované na pokojích je koupelna společná. Na každém patře je vybavená kuchyň, v přízemí budovy společenská místnost.

A jak se do penzionu dostanete? Autem z Vrchlabí do Hořejšího Vrchlabí a ulicí Pod Žalým přímo k penzionu. Parkování je v zimě zajištěno asi 200 metrů od budovy. Nebo vlakem do Vrchlabí, případně autobusem do Herlíkovic, přímo ke ski areálu.