Letní horská turistika přímo vybízí k dovolené na Sněžce

Letní horská turistika přímo vybízí k dovolené na Sněžce

Rádi byste jeli v létě na klidnou dovolenou do hor, užili si výhledy na okolní vrcholky a pohodu horské vesničky, měli to blízko na výlety do krásné přírody, a přitom se vám nechce jezdit nikam daleko? Toto vše můžete zažít i na naší nejvyšší hoře, na Sněžce. Vychutnáte si východy a západy slunce na naší nejvyšší hoře, bez toho, aniž byste museli vstávat v šílenou hodinu s to si neužije jen tak někdo. A jen tak někdo nemůže říct, že bydlel přímo na Sněžce, jen 3,5 km pod jejím vrcholem, 600 metrů od stanice lanové dráhy a v nadmořské výšce 1280 m.n.m. A ne každý, to má ze svého ubytování tak blízko na celou řadu turistických stezek vedoucích klidnou přírodou Krkonoš.

Právě to vám nabízí ubytování Velká Úpa – Pec pod Sněžkou. Tato jedinečná horská bouda pod vrcholem Sněžky má mnoho názvů, někteří ji znají jako Děčínskou boudu, jiní jako Horskou farmu na Růžové hoře a jiní prostě jako ubytování na horách. Horská farma na Růžové hoře si dodnes zachovává tradice horského hospodaření a slouží jako hostinec s ubytováním. Nachází se v překrásném prostředí Krkonoš s výhledem na Studniční horu a celé panorama Pece pod Sněžkou. Navíc se jedná o malebnou horskou boudu a proto, ať už budete sedět před ubytováním nebo v pokoji, budete si užívat výhledy jako z pohlednice na své okolí. V objektu je 5 pokojů. V přízemí jsou 2 místnosti k posezení, kde je zajištěno občerstvení s prodejem i pro příchozí návštěvníky. Můžete se těšit také na domácí kuchyni s obsluhou od veselého a krojovaného služebnictva, které místu dodá tu pravou atmosféru horské vesničky. V létě přímo pře ubytováním najdete pět parkovacích míst, v zimě vás vyveze lanovka.

V okolí najdete mnoho možností k rekreaci, patří mezi ně Sjezdovky Sagasserovy boudy, Penkavči vrch, Portášky, Pec pod Sněžkou. Klid a krásná příroda lákají k hřebenovým túrám na Sněžku, Pomezní boudy, Cestu česko-polského přátelství vedoucí až na Labskou a Voseckou boudu, do Jánských lázní a Černou horu. Autem či autobusem se můžete dostat až na Adršpašské skály, Babiččino údolí nebo na Safari ve Dvoře Královém. Jisté je, že se na takové dovolené nudit nebudete a užijete si vytoužený klid stejně jako široké možnosti pro turistiku.