Na Šumavu po celý rok

Na Šumavu po celý rok

V obci Srní na okrese Klatovy se turisté, přijíždějící na Šumavu, rádi ubytovávají v Chatě Povydří. Je dostupná autem a autobusem, zastávka nese stejný název jako chata. Z Chaty Povydří se dají podnikat výlety pěšky, na kole nebo autem za přírodními a historickými zajímavostmi. Chata má celkem 82 lůžek, snídaně jsou v ceně ubytování, dokoupit se dá polopenze nebo i plná penze. Restaurace pojme až 80 hostů, salonek pětatřicet. U chaty se dá pohodlně zaparkovat.

Ubytování Srní je ve dvou, tří, čtyř a pětilůžkových pokojích. Některé mají vlastní sociální zařízení, jiná na chodbě. Hosté si s sebou mohou vzít svoje domácí mazlíčky.

Restaurace v selském stylu nabízí českou domácí kuchyni, porce jsou přiměřené horské šumavské chalupě. Každý den jsou v nabídce minimálně tři polévky a pět hlavních chodů, kromě toho si hosté mohou vybírat ze stálého jídelního lístku. Snídaně se podávají v salonku a celá restaurace je pokryta signálem WiFi.

Na chatě je bohaté vyžití pro děti i dospělé, pro děti je určeno dětské hřiště a dětský koutek. Osvěžení najdou všichni bez rozdílu věku ve venkovním bazénu, další bazének je u sauny. Kdo se rozhodne nechodit na výlet a zůstat na chatě, může hrát minigolf, stolní tenis nebo volejbal.

Okolí je ale velmi zajímavé a je škoda nechat si ujít příležitost a vynechat výlet na státní hrad Velhartice nebo Kašperk. Nedaleké město Kašperské Hory je centrem celoroční turistiky a leží u horního toku řeky Otavy, kdysi vyhledávaného místa českých zlatokopů. Ski areál Kašperské Hory v zimě nabízí čtyři sjezdovky a tři vleky. Za návštěvu stojí zdejší Muzeum hraček a Muzeum historických motocyklů. V Sušici je mechanický betlém, rozhledna Svatobor a outdoorové centrum. Nejrozsáhlejší hradní zříceninou v Čechách je Rabí. Z mohutné obytné věže je možné vidět celý Práchenský kraj.