Nejkurióznější hotely světa

Nejkurióznější hotely světa

Každý hotel by měl mít určité standarty, které by měly odpovídat jednak jeho úrovni a jednak jakýmsi obecným nárokům cestovatelů. Často se tak může stát, že hotely jsou sice hezky zařízené a služby v nich jsou opravdu kvalitní, nicméně jsou všechny „na jedno brdo“. Není na nich sice nic, co bychom jim mohli vytknout, ale zároveň ani nic zvláštního, co by nás nějakým způsobem překvapilo nebo uchvátilo.

Ne všechny hotely však musí být jako přes kopírák. Ve světě najdeme celou řadu naprosto netradičních, dechberoucích či až šokujících hotelů, které si naši pozornost a obdiv získají prakticky okamžitě. Po návratu z dovolené se potom budeme jen těžko rozhodovat, jestli byl větší zážitek samotný výlet nebo hotel.

K jedním z nich patří ubytování v jedné finské vesničce Saariselkä, kde se mohou návštěvníci ubytovat v iglú se střechou z termoskla. Díky průsvitnému iglú se tak návštěvníkům naskytuje dechberoucí pohled na noční oblohu, která může být díky vzdálenosti rezortu od polárního kruhu, obohacena i o polární záři.

O tom, že i v letadle se dá opravdu pohodlně vyspat, přesvědčí návštěvníky švédský hostel Jumbo Stay. Hostel se nachází na největším švédském letišti Stockholm- Arlanda. Letadlo, které před tím fungovalo jako plnohodnotný letecký dopravní prostředek, patřilo letecké společnosti Transjet, která zkrachovala v roce 2002. I když z vnějšku vypadá letadlo pořád stejně, uvnitř je téměř k nepoznání. Z okýnek letadla mají navíc hosté krásný výhled na přistávací plochu letiště.

Velice kuriózní je také hotel kapsule, který se nachází v Nizozemském Haagu. Hosté zde mají možnost přespat ve vyřazené kapsuli, která sloužila na ropné plošině. Kapsule v Haagu mají průměr 4, 25 metru a pojmou tři nocležníky. Hotel je koncipován v bondovském stylu 70. let s martini a diskokoulí místo lustru. Hosté zde najdou také chemickou toaletu, mini knihovnu nebo DVD přehrávač.

V Keni najdeme bohaté předměstí Nairobi, které se jmenuje Karen. Zde mají hosté možnost ubytovat se v hotelu, který je koncipovaný jako lovecký zámeček. To však není to nejzajímavější. Na pozemku kolem hotelu mají domov žirafy, které mohou hosté krmit přímo z oken svých ložnic. Hotel nese název The Giraffe Mannor a další jeho zajímavostí je, že zisk z pronájmu pokojů putuje na charitativní účely.

Kuriózní ubytování však můžeme najít i v České republice, a to například v Holešově. Tamní hotel nabízí ubytování v pokojích na motivy orientu.