Pálava má co nabídnout i na podzim

Pálava má co nabídnout i na podzim

S cestováním si lidé tradičně pojí léto, ovšem začátek podzimu a babí léto mu přeje mnohem více. Pokud nejste ten typ turistů, kteří proleží celou dovolenou u vody, ale raději chodíte po památkách, přírodě a jste aktivní, pak by měl být pro vás podzim k cestování jako stvořený. Není takové teplo, nejsou všude davy turistů a máte možnost vidět krajinu v netradičních barvách. A to jsou jen některé výhody. Za velké plus by se dalo považovat také to, že když se na konci léta vypravíte na Jižní Moravu, téměř na každém kroku vás přivítá burčák, mnoho vinobraní ve vesničkách i městech s řadou kulturních akcí a někde také krojované hody.

To jen dokazuje, že cestování nemusí být nikam daleko do exotických zemí, stačí jet na prodloužený víkend někam po Česku, abyste zažili pro vás možná netradiční kulturu, ochutnali místní speciality, v podobě darů vinic nebo poznali jedinečnou přírodu a nahlédli do historie. Pokud holdujete vinařské turistice, nenajdete lepší místo na dovolenou než je okolí Pálavy. Navíc toto nejteplejší a téměř nejsušší místo v České republice má se svými vápencovými skalami a jedinečnou faunou a florou ráz téměř středomořské krajiny.

Přes horké letní měsíce se jako ideální ubytování v této oblasti jeví kempy kolem nádrže Nové Mlýny, spojují koupání a je to z nich všude blízko, avšak s podzimními chladnými rány a večery a občasnými nočními mrazíky už stan není to pravé místo kde se ubytovat. Zoufat a rušit plány na výlet na Jižní Moravu však nemusíte, kde jinde by bylo lepší, než se ubytovat v nějakém malém útulném penzionu na úpatí vinice, kde se ideálně nachází i sklep s ochutnávkami vín a užívat si pohodlí. Možností ubytování je tu opravdu mnoho a je jen na vás, kterou možnost zvolíte. Malé vesničky podél vodní nádrže skrývají mnoho krás, historických zajímavostí i výchozích tras pro výlety po okolí.