Penzion s rodinnou atmosférou

Penzion s rodinnou atmosférou

Česká republika nabízí spoustu možností vyžití. Na své si zde přijdou jak příznivci přírody a turistiky, tak také milovníci historie či gastronomie. Panenská příroda, nádech středověku či vyhlášené restaurace světových kuchyní. To vše na nás čeká v malé zemičce, které je přezdíváno „srdce Evropy“.

Ke kvalitní dovolené patří pochopitelně dobré ubytování a skloubit obě věci dohromady, hezké místo a kvalitní ubytování, se občas může zdát jako problém. Na druhou stranu, kdo hledá najde. Je také dobré se neomezovat jen na přísně určenou lokalitu nebo naopak na jasně definované hotely, ale zkusit trošku „povolit opratě“.

Někteří lidé se zaměřují pouze na vysoce hodnocené hotely případně apartmány a nad jinými možnostmi ubytování ani neuvažují. V dnešní době přitom můžeme hledat kvalitu a pohodlí nejen v hotelech, ale také v penzionech. V penzionech většinou panuje mnohem přátelštější prostředí než v hotelech. Vzhledem k tomu, že penziony nemají zdaleka tak velkou kapacitu jako hotely, je přístup k hostem na mnohem osobnější a individuálnější úrovni, což jistě ocení nejen rodiny s dětmi.

Oblíbenou turistickou destinací je jih Moravy. Dobré víno a krásná příroda jde zkrátka dobře dohromady. Ubytování můžeme najít například v Mikulově, v mezi turisty oblíbeném penzionu Markéta. Penzion Markéta se nachází v klidné lokalitě na jihu městečka a nabízí možnost celoroční rekreace. Ubytování v penzionu je ideální pro lidi, kteří nemají rádi neosobní prostředí. Nejen že je penzion umístěn dále od rušné části města, ale navíc je součástí rodinného domu.

To, že se penzion nachází na samém jihu města rozhodně neznamená, že se jeho hosté budou cítit „odstrčeni“ od všeho dění. Ba naopak. Obzvláště milovníci dobrého vína si zde přijdou na své. Nedaleko penzionu se totiž nachází vinařský dvůr a vinný sklep pod Kozím Hrádkem, kde mohou návštěvníci ochutnat oblíbená vína z Moravy.

Každý pokoj v penzionu má své vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem a WC, tedy se návštěvníci nemusí bát narušení soukromí. Připojení Wi- Fi v penzionu je samozřejmostí. Vzhledem k tomu, že kapacita penzionu je deset lůžek, je oblíbený zejména u více členných rodin nebo skupin přátel, kteří se vzájemně znají. Takové soukromí bychom ve velkých hotelech hledali jen těžko.