Potkali se u Berouna

Potkali se u Berouna

Potkali se u Berouna. Tedy pardon u Kolína, ale my zůstaneme v Berouně, protože tady také najdete medvědy známé z jiné pohádky. V Berouně svůj domov našli v místním medvědáriu medvědí dvojčata Kuba a Matěj, které znají nejen děti z populárního večerníčku Méďové. Dospělí po návštěvě medvědária jistě rádi zamíří do domácího pivovaru Berounský medvěd, kde se mohou seznámit s procesem výroby piva a pro příjemnou rodinnou procházku se vybízí zřícenina hradu Tetín, který podle pověsti založila Krokova dcera Teta. A v oblasti Berouna je toho mnoho dalšího k vidění. Nedaleko tu najdete CHKO český kras, který je největším a nejvýznamnějším krasovým územím u nás. Krápníkové Koněpruské jeskyně jsou světovým unikátem díky výskytu koněpruských růžic obsahujících opál nebo zkamenělým živočichům na stěnách.

Ať už do oblasti Berouna zamíříte za prací nebo za poznáváním, jistě se budete poohlížet po příjemném a pohodlném ubytování. To najdete v hotelu Emilly ve městě Zdice. Hotel nabízí moderní ubytování buď v apartmánech nebo normálních pokojích, vydatné snídaně, meníčka s porcemi pro pořádné chlapy a zmrzlinové poháry a horkou čokoládu pro děti. A abyste se po večerech nenudili můžete si zajít na dobré pití do sportbaru nebo odpočívat u televize na pokoji. A přes den je načase se vrhnout objevovat město.

Město Zdice je čtvrté největší v okrese Beroun a má velmi výhodnou polohu u dálnice Praha – Plzeň, takže ho jistě neminete. Od hlavního města je vzdálené asi 40 km a do Berouna je to pouhých 15 minut cesty autem po dálnici. Samotné Zdice však také mají čím zaujmout. Historicky nejhodnotnější je historický střed města, ve kterém stojí kostel narození Panny Marie, jehož zajímavostí je třeba to, že v něm měl svatbu známý spisovatel Karel Jaromír Erben. A u něj slavné osovosti, které prošli Zdicemi nekončí. Po smrti Jana Žižky se v místní radnici konalo památné shromáždění, na kterém došlo k vyjednání příměří mezi bojujícími stranami.  A ti, které zajímá válečná historie, by jistě měli navštívit Army muzeum Zdice v areálu bývalých vojenských kasáren, ve kterém mohou vidět raritní americké polopásové protiletadlové vozidlo.