Přichází čas začít plánovat zimní dovolenou

Přichází čas začít plánovat zimní dovolenou

I když slunečné počasí posledních dnů tak vůbec nepůsobí, už je tu podzim a zima bude, než se nadějeme. Z toho plyne, že pokud jste milovníky lyžování, už začíná být pomalu ale jistě nejvyšší čas začít plánovat zimní dovolenou na horách. Za lyžováním není třeba jezdit nikam daleko, i naše země nabízí mnoho příjemných sjezdovek i dobrodružných tras pro běžkování. Oblíbeným místem, kam se v zimě můžete vydat za sněhem, jsou tajuplné Beskydy, které svou krásou uchvátily už mnoho lidí.

Jedno z místních lyžařských středisek je v Novém Hrozenkově a důvodů, proč navštívit právě toto malé horské městečko je hned několik. Krajina v jeho okolí přímo vybízí k dlouhé projížďce na běžkách a sehnat ubytování v Beskydech tady nebude díky několika horským chatám a hotelům vůbec problém. Bydlet můžete na chatě u sjezdovky, nebo pokud máte raději větší komfort, pak můžete zvolit hotel přímo na náměstí. Lyžařské středisko Vranča, které se nachází přímo v Novém Hrozenkově, kromě osmi sjezdovek nabízí i snowpark s mnoha překážkami a pravidelné večerní lyžování. Daleko to odtud není ani do skiareálu Kohútka kde je čtyřsedačková lanovka a může uměle zasněžovat, pokud by bylo málo sněhu.

Na lyžích vyhládne, avšak se stravováním v Beskydech si také vůbec nemusíte dělat starosti. Pokud zvolíte ubytování v hotelu, hned jak se hladoví vrátíte z lyží, bude na vás čekat připravená večeře. Pokud si na chvíli budete chtít odpočinout od sněhu a mrazu, jistě potom stojí za návštěvu památník Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově. Tato oblast Beskyd je velmi spjata s lidovými tradicemi a folklorem a v památníku se můžete seznámit se salašnictvím.