Ráj pro turisty a potápěče

Ráj pro turisty a potápěče

Na jihozápadním okraji Čech, v regionu Chodů a v Českém lese je nádherná příroda a kraj si tady zachoval bohaté tradice, nářečí a zvyky.  Celá oblast je velmi atraktivní pro turistiku a cyklistiku. Lákadlem pro milovníky plavání je Lomeček, bývalý kamenolom s průzračnou vodou o hloubce asi 9 metrů. Do Lomečku se sjíždjí potápěči, začátečníci i ti více zkušení, protože voda má dobrou viditelnost a v místě je základní servis pro potápění. Pod vodou je vrak lodi, umělá jeskyně a podvodní plošina.

Kdo nechce do vody, ale naopak touží po výškách, se může vypravit na rozhlednu Koráb u Kdyně. Je odtud výhled na hrady Rýzmberk,  Nový Herštejn, Kašperk Přimdu a rozhledny Rýzmberk, Bolfánek, a Svatobor. Hrad Rýzmberk stál na strategicky velmi výhodném místě, jeho majitelé mohli ovládat Všerubský průsmyk, kudy procházela důležitá obchodní Řezenská cesta do Bavor. Na Chodském hradě v Domažlicích je dnes Muzeum Chodska. Z původního středověkého hradu, kde sídlil purkrabí a kde zasedal chodský soud, se zachovala pouze štíhlá válcovitá věž. Až barokní přestavba a úprava v roce 183 daly hradu dnešní podobu.

Nejvyšším vrcholem Českého lesa je Čerchov s výškou 1042 metrů. Je i symbolem kraje u Domažlic, přestože byl až do roku 1990 veřejnosti nepřístupný. Dnes se mu opět vrací funkce pomyslného strážce Českého lesa.

Když se do tohoto kraje zatouláte a budete hledat ubytování, klid a pohodu, najdete ji v rodinném penzionu Podveský mlýn. Penzion nabízí ubytování v osmi pokojích s kapacitou až 28 lůžek. Když přijedete, můžete si půjčit dětskou postýlku, odložit si kolo v kolárně, zaparkovat na parkovišti a třeba si také půjčit rybářské potřeby, abyste si mohli zachytat v rybníčku, který je hned vedle penzionu. Těm, co se neobejdou bez internetu, je potřeba sdělit, že bezdrátové připojení tady funguje a je bezplatné. Penzion nabízí také wellness s bazénem, soláriem a finskou saunou. Je ideálním místem i pro konání firemních akcí, školení, přednášek a konferencí, protože nabízí salonek o rozměrech 10,5 x 9 metrů. Stravování pro hotelové hosty je zajištěno v restauraci, pro firemní akce se dá domluvit raut a občerstvení mezi přednáškami.