Rodinná oslava nemusí být stresující

Rodinná oslava nemusí být stresující

Každá rodina by měla držet při sobě a je pěkné, když se alespoň párkrát do roka všichni sejdou a společně oslaví velké životní události nebo jen narozeniny. Pořádat rodinnou oslavu však může být značně stresující, zvlášť když máte menší byt, řešit potom kam se všichni vejdou, kam koho posadit, jak na stůl nacpat všechno jídlo a pití. A to je také kapitola sama pro sebe, jaké udělat jídlo, kolik čeho, co kdo má rád? Je třeba péct dort? Má to být i s obědem, nebo zákusek, káva a nějaké chlebíčky budou stačit? No, a nakonec další úskalí pořádání oslavy doma a to úklid.

Tak proč si neužít čas s rodinou bez všech nepříjemností a nespojit příjemné s užitečným a nevyjet všichni společně na víkend někam na chatu nebo do penzionu? Strávit víkend v přírodě, udělat si výlety, třeba si i zahrát volejbal, večer grilovat, a hlavně nemuset se ničím stresovat. Totéž samozřejmě platí i o pořádání svatby, ta s sebou nese ještě víc stresu a výběr vhodného prostředí na slavnostní hostinu a večerní zábavu, kde hosté mohou i přespat je zásadní. Pokud takové místo hledáte, je dobré nejdřív ho obhlédnout sami. Zajít si nezávazně do restaurace na jídlo, zjistit, jak vaří, jak příjemná a ochotná je obsluha, prohlédnout si prostory, zda jsou vyhovující, ale také zjistit jaké jsou ceny. Jakmile vás pak nějaké místo zaujme, je dobré se hned s obsluhou domluvit osobně na tom, že byste tam danou akci rádi pořádali.

Bohaté sportovní vyžití, příjemná zahrada s bazénem vhodná na grilování a pohodové je ubytování u Zejdů v penzionu. Okolí je ideální na houbaření nebo na cyklo výlety, pokud jste zdatnější cyklisté můžete dojet až do Znojma, ale i v blízkém okolí je co k vidění. Kola si můžete v penzionu zapůjčit a kdo má raději klidnější trávení času může se vydat na ryby.