U přehrady v Železných horách

U přehrady v Železných horách

Krásná příroda, turistické trasy, nádherné procházky, relaxace a všude kolem křišťálově čistý vzduch – to je důvod, proč lidé jezdí do hotelu Kapitán. Hodí se na individuální pobyty, rodinné rekreace, školy v přírodě, rekondiční pobyty, sportovní soustředění, školení, firemní akce, na svatby a rodinné oslavy. Nachází se asi 16 kilometrů jihozápadně od Chrudimi, v samém centru Železných hor, na rozhraní Pardubického kraje, Středočeského kraje a kraje Vysočina. Leží přímo na břehu Sečské přehradní nádrže, v okolí jsou husté lesy, skály, potoky, chráněná území a naučné stezky. V Seči samotné a nedalekém okolí je mnoho historických budov a památek, hrady, zámky, rozhledny, skanzen, a také sportovní a kulturní zařízení. Hosté si v této oblasti užívají přírodního koupání i koupání v bazénech, potápění, rybolovu, surfování a jachtaření. V zimě se sem dá vyjet i na lyže nebo snowboard na nedaleké sjezdovky, dlouhé výlety se dají dělat na běžkách.

Ubytování je připravené ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích. V každém pokoji je umyvadlo s teplou a studenou vodou, sprchy a WC jsou společné na každém patře. Některé třílůžkové pokoje mají vlastní malou terasu s výhledem na přehradu. Pro náročnější hosty jsou určené čtyři komfortně vybavené apartmány s vlastním sociálním zařízením. Celková ubytovací kapacita je 90 lůžek. Všichni hosté se v době pobytu mohou bezplatně připojovat k internetu prostřednictvím Wi-Fi, sledovat televizi nebo filmy na DVD ve společenské místnosti. Restaurace s kapacitou 70 míst je otevřena po celý den. Snídaně se podávají formou švédského stolu, obědy a večeře jsou servírované, výběr je z hotových jídel i minutek. Pro organizované skupiny je možné připravit speciální nabídku jídel, a to i dietní, pro diabetiky, alergiky nebo seniory. V bezprostřední blízkosti hotelu je bezproblémové parkování.

V létě hosté rádi využívají antukové hřiště pro volejbal, minigolf, půjčují si loďky, vodní šlapadla a různé sportovní potřeby. Děti najdou rozptýlení v dětském koutku, večer se všichni sejdou u přírodního ohniště. Vlastní kolo nebo surf je možné uložit do úschovny. K hotelu patří travnatá pláž se vzrostlými stromy. Vstup do vody je pozvolný, vhodný i pro malé děti a neplavce.