U Zejdů se bude líbit dětem i rodičům

U Zejdů se bude líbit dětem i rodičům

Rozmysleli jste se na poslední chvíli, že letos rodinná dovolená u moře opravdu nevyjde a hledáte nějakou alternativu v tuzemsku, kde by se líbilo vám, a hlavně vašim dětem? Pokud hledáte místo, kde se vyhnete davům turistů mířících na už teď přeplněnou Šumavu a do Krkonoš, kde ale budete mít mnoho možností kam na výlety, pak by se vám mohlo líbit v malé ale příjemné obci Hostim. Ta se nachází na rozhraní Jihomoravského kraje a kraje Vysočina, nedaleko města Moravské Budějovice. A pokud toužíte po ubytování v penzionu, pak je pro vás tím pravým místem Penzion u Zejdů.

Penzion je ideální pro rodiny s dětmi, přímo u něj najdete bazén, takže nebudete ochuzeni ani o koupání, velkou zahradu, kde si zase můžete užít opalování a relaxaci a vaše děti se zatím mohou zabavit na dětském hřišti. Po večerech si tu poté můžete užít grilování a když si na přehradě ulovíte rybu, budete se cítit skoro jako u moře. Pokud patříte k těm, co nevydrží chvíli sedět na jednom místě, pak si přímo u penzionu na hřišti můžete zahrát volejbal, nohejbal nebo jiný sport. Penzion u Zejdů také nabízí půjčení kol. Na cykloturistiku je tento kraj jako dělaný, mnoha směry se tu rozbíhají cyklostezky, které vás příjemnou cestou dovedou k památkám. V penzionu také vždy najdete něco na osvěžení a k zakousnutí. I díky tomu je to je ideální také pro pořádání oslav nebo svateb.

Z výletů po okolí jistě stojí za to vydat se do Moravských Budějovic. Najdete tu unikátní zámek, který sice na první pohled působí obyčejně, vznikl však přestavbou renesanční radnice a několika městských domů. Dnes v něm sídlí muzeum řemesel. Pokroucený kus kamene, který uvidíte pod moravskobudějovickou farou je ve skutečnosti geologický rarita zvaná pararaulová vrása stará asi 700 milionů let. Mimo Budějovice je v dojezdové vzdálenosti autem mnoho dalších krásných měst a památek. Za zmínku stojí hrad Bítov, Vranovská přehrada, Znojmo nebo i Telč a Třebíč.