Ubytování jako zážitek

Ubytování jako zážitek

Ubytování mimo domov už dávno není jen praktickou záležitostí. I když už dříve existovaly hotely vyšších a nižších tříd, dnes si můžeme vybírat z opravdu široké škály ubytovacích zařízení, které nás překvapí nejen službami na vysoké úrovni, ale také naprosto netradičním zařízením.

Být ubytován v hezkém hotelu nebo příjemném apartmánu, to už zkusil téměř každý. Ale co takhle ubytovat se třeba v úplně jiné době?

Rozdělit ubytování podle typů je už dnes opravdu složité či skoro nemožné. Stále existují tradiční hotely, apartmány, hostely nebo třeba motely, nicméně nabídka se v průběhu let podstatně rozšířila a získala úplně jiný rozměr. Dříve bylo zvykem hledat si ubytování v místě, kam chceme jet na výlet nebo na dovolenou, dnes si často trasu našeho výletu vybíráme teprve podle ubytování. Některé ubytovací zařízení totiž nabízí nejen postel a stravování, ale také spoustu netradičních zážitků.

Existují například hotely, ve kterých se můžeme přenést úplně do jiné doby. Třeba takové ubytování ve Středověku, je v České republice poměrně oblíbenou záležitostí. Nejen že mají hosté možnost spát v pokojích, které věrně napodobují útočiště středověkých rytířů, ale také nabízejí naprosto autentický zážitek v podobě oblékání, chování a mluvení zaměstnanců. Podobně netradiční a oblíbené jsou třeba noci strávené na zámcích, které dnes mohou hosté zažít na vlastní kůži. Můžeme tak strávit noc v barokní věži a budit se s výhledem na královské zahrady a stejně tak můžeme na vlastní kůži okusit surovost středověku a všeho s ním spojeného.

Některé hotely zase nabízí různorodé pokoje zařízené ve stylu foto ateliérů, nebo třeba ve stylu nějakého filmu. Díky těmto zážitkovým ubytováním se tak můžeme přenést nejen do jiné doby, ale také do úplně jiné reality, kterou normálně zažíváme jen skrze filmová plátna.

I přes veškeré vymoženosti dnešní doby, jsou stále nejvíce využívanými typy hotelů a ubytování právě ty tradiční. Většina z nás tedy když se chystá někam na výlet či dovolenou, vybírá si právě podle tradičních kritérií, počtu hvězdiček a recenzí na internetu.