V kraji husitů

V kraji husitů

Kousek od jihočeského historického husitského města Tábor se nachází vesnička Chotoviny a v ní najdete to, co potřebuje každý turista. Penzion pod Ořechem, kde budete moci složit hlavu, odpočinout si v zahradě, vykoupat se v bazénu a ještě případně zaparkovat auto. Také informace na vašem mobilu nebo notebooku budete lovit úplně bez problémů, protože penzion nabízí připojení na internet. Vaše děti ocení nově dětské hřiště, kde se zabaví tak, že možná ani nebudou chtít chodit na delší výlety. Pokud hrajete tenis, nezapomeňte doma rakety a míčky, v blízkosti penzionu si budete moci zahrát za velmi příznivých 80 korun za hodinu pronájmu kurtu. Až vás chození po okolí, po památkách nebo sportování omrzí, rádi usednete pod pergolu. Když budete mít chuť, místní gril je připravený na to, abyste na něj naložili nějaké dobré maso a zeleninu. A za deštivého počasí nepřijdete ani o svoje oblíbené filmy a další televizní pořady, v každém pokoji je televize. Ubytování nabízí penzion za cenu od 340 korun na noc, když se zdržíte déle, dostanete slevu. Děti do dvou let za nocleh neplatí, za větší ratolesti na přistýlce zaplatíte 200 korun na noc.

Penzion pod Ořechem prošel v nedávné době rekonstrukcí, což budete mít možnost na vlastní oči poznat. Sice se tady nevaří, ale snídaně a svačiny si můžete předem objednat. Svoje jídlo je možné si připravit ve společné kuchyni, která je vybavená vším potřebným. Nakoupené potraviny lze uložit v lednici s mrazákem. Jestliže vaříte neradi a chcete mít v době dovolené odpočinek se vším všudy, nemusíte si zoufat. V okolí je spousta restaurací, kde vás rádi napojí a nasytí. Jedna je dokonce přímo v Chotovicích. Kromě ní v obci najedete i prodejnu s potravinami, lékárnu a poštu. Zdravotní problémy nikdo nikomu nepřeje, kdyby se však přece jen stalo, že budete potřebovat ošetření, v místě ordinuje praktický lékař.

Krajina plná rybníků a památek je přímo předurčená k tomu, abyste ji poznali na kole. Když si přivezete svoje kola, můžete si je v penzionu na noc nechat v úschovně. Když kolo nemáte nebo ho nechcete na dovolenou vozit, můžete si ho půjčit. Vypravit se můžete na zříceniny Borotín, Dobronice u Bechyně, Choustník nebo Kozí hrádek. V okolí jsou i krásné zámky Červená Lhota, Bechyně, Český Krumlov, Telč a Hluboká nad Vltavou.