V srdci Beskyd se na dovolené nudit nebudete

V srdci Beskyd se na dovolené nudit nebudete

Období letních výletů se pomalu chýlí ke konci. Možná nás čeká ještě pár slunných a příjemných dnů, kdy bude příjemné vyjet do hor a lesů, ale už je pomalu čas začít uvažovat o zimní dovolené. Oproti podzimním dešťům a sychravému počasí má zima, zvlášť když se poštěstí sněhová nadílka, své neodolatelné kouzlo. Obzvlášť na horách. A kam by bylo lepší se vydat za krásnými zimními procházkami, běžkařskými trasami a sjezdovkami než do největšího CHKO u nás, do Beskyd.

Uprostřed tohoto rozhlehlého území najdete obec Bílá. Ta má sama o sobě mnoho co nabídnout, ale také je díky své poloze ideálním výchozím bodem pro letní i zimní turistiku. V létě je okolí s panenskou přírodou jako dělané pro ozdravné pobyty a v zimě tu najdete jedno z nejlepších lyžařských středisek na Moravě. Příjemné ubytování v Bílé nabízí Horská chata Bílá. Ubytování tu najdou jak turisté, cyklisté, lyžaři, rodiny s dětmi ale i školy v přírod nebo sportovní soustředění. Ubytovací kapacita chaty je 69 míst ve dvou až čtyř lůžkových pokojích, z nich má část vlastní sociální vybavení a také v jednom apartmánu s vlastní kuchyňkou. Abyste si na dovolené nemuseli vařit, chata nabízí výbornou domácí kuchyni v jídelně s kapacitou 80 míst.

Pokud byste v okolí neměli dost aktivit a výletů, je chata obklopena trávníky a hřišti na volejbal a jiné aktivity. V případě nepříznivého počasí můžete využít hernu s kulečníkem a stolním tenisem, nebo prostornou kulturní místnost s tanečním parketem. Při návštěvě obce Bílá se nezapomeňte jít podívat na její dominantu, historický dřevěný kostelík postavený v severském stylu. Navštivte také dřevěný lovecký zámeček nebo kapli patřící do skupiny typických beskydských dřevěných lidových staveb. Okolí je protkané turistickými stezkami a ať už se vydáte kterýmkoliv směrem čeká vás mnoho zajímavostí a krás přírody.