Do Vranova nad Dyjí na mexický večer

Do Vranova nad Dyjí na mexický večer

Zima pomalu končí, brzy se začne oteplovat a nastane čas na výlety. Pokud máte rádi lesy, vodu, projížďky na kole, procházky čistou přírodou, a třeba také romantické prostředí zámků, zkuste se vypravit na jih Moravy, k Vranovské přehradě.

Přehradní nádrž Vranov najdete v údolí řeky Dyje. Její okolí je nádherné, hodně členité a získá si hlavně ty, co milují skály a lesy. Ubytovat se můžete třeba ve Vranově nad Dyjí a podnikat odtud cesty do okolí. Pokud rádi chodíte na prohlídky zámků, nenechte si ujít ten místní. Uvidíte ho už když se budete blížit k cíli své cesty, až budete projíždět zatáčkami do údolí. Najednou se vám objeví před očima, umístěný na vysoké skále. Je to opravdový skvost, první zmínka o něm byla už v Kosmově kronice. Tehdy však byl královským majetkem a byl jedním z prvků obranné soustavy na jižní hranici země. Později se v něm střídali různí majitelé a dobudovali ho do současné barokní podoby.

Až dojedete do Vranova, dostanete se na historické náměstí s morovým sloupem a sochou Panny Marie Neposkvrněné. A tady také najdete ve spodní části náměstí Country Saloon, kde se můžete ubytovat a najíst. K přehradě je to odtud pěšky asi patnáct minut. Pokud se vám nebude chtít šlapat, můžete se svézt autobusem nebo turistickým vláčkem. Hotel poskytuje ubytování celoročně ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s lednicí, WC, sprchou a televizí se satelitním příjmem. Když se rozhodnete přijet s větší skupinou přátel mimo hlavní turistickou sezónu, můžete si domluvit i přívětivější individuální cenu. Restaurace vaří tradiční jídla české a moravské kuchyně, v letní sezóně se každou středu pořádá mexický večer s mexickými pochoutkami. V restauraci se stravují hoteloví hosté, pravidelné snídaně nebo polopenzi si tady mohou domluvit i rekreanti z jiných ubytovacích zařízení, kde se nevaří.

Restaurace má kapacitu až 210 míst, je tedy dobře nachystaná i na zájezdy, větší skupiny výletníků, firemní akce, svatby a  rodinné oslavy. Country Saloon nabízí i další služby, které ocení chataři nebo chalupáři, kteří se rozhodnou uspořádat oslavu u sebe doma. Nemusejí se trápit náročnou přípravou občerstvení ani navážením nádobí a skleniček. Restaurace zajistí kompletní catering, doveze jídlo, nápoje i potřebný inventář.