Všechny cesty vedou do hor

Všechny cesty vedou do hor

Milujete hory a jste smutní, že lyžařská sezona pomalu končí a vám odpadá spousta příležitostí co dělat na horách? Nesmutněte, každá horská příroda má své neodolatelné kouzlo i v létě, kdy se navíc otevírá možnost vyrazit na pěší túry nebo na výlety na kole. Střediskem, kam se můžete vydat po celý rok a vyhnete se největším návalům turistů a seženete levné a příjemné ubytování je určitě Rokytnice nad Jizerou. Je vhodná jak pro rodinné výlety, tak i pro nadšence delších túr nebo adrenalinových sportů. Na své si tu přijde opravdu každý, neboť Rokytnice je pomyslnou vstupní branou do Krkonoš i Jizerských hor.

Rokytnice je malebné horské městečko s dechberoucím pozadím Lysé hory a Kotle, které však pomalu dohání vyhlášená horská střediska. A nudit se v tomto městečku nebudete. Barokní kostel sv. Michaela vyniká svou architekturou, v místní části Františkov můžete navštívit muzeum a galerii Starý kravín a samozřejmě nesmí chybět bikepark, lanový park nebo Adrenalin park. Některou z moderních lanovek se můžete nechat vyvést na vrcholy a pak už se stačí vydat kterýmkoliv směrem, abyste objevili krásu našich hor.

A co se týká možností ubytování nebo kde se dobře najíst, pestrost výběru vás uchvátí. V centru města najdete moderně zrekonstruovaný penzion Roky s výhledem na Lysou horu, naopak penzion Háskov nabízí ubytování v domácím stylu v klidu přírody. každý si tak přijde na své. A i co se týká výborného jídla a místních specialit, najdete tu několik vyhlášených míst. Jedním z nich je restaurace Rokytnice v centru města, kde kromě tradičních horských pochoutek můžete ochutnat i keltské speciality a užít si unikátní prostředí.