Výběr dovolené podle kvality ubytování

Výběr dovolené podle kvality ubytování

Dovolená je čas, kdy hodíme za hlavu všechny starosti a trávíme čas s těmi, které máme nejraději. Pod pojmem dovolená si každý z nás může představit něco trošku jiného. Pro někoho je to polehávání na gauči ve svém obýváku a sledování oblíbených filmů a seriálů a pro někoho jiného je to zase čas poznávat nové věci a nová místa. Lidé, kteří chtějí dovolenou trávit cestováním, se také dělí na více typů. Někteří chtějí poznávat taje a krásy naší země a cestují tedy po České republice a jiné zase láká rozdílná krajina a mentalita našich vzdálenějších sousedů. Ať už sami sebe řadíme kamkoliv, dovolená znamená pro nás všechny vesměs to samé- trávit čas přesně tak, jak my sami chceme a jak si ho naplánujeme.

Pokud se rozhodneme cestovat, pravděpodobně budeme potřebovat nějaké ubytování. Každý, kdo už někdy na nějakém výletě či „cestě za dobrodružstvím“ byl, jistě uzná, že jeden den je jako nic. Pokud si chceme výlet či dovolenou pořádně užít, vychutnat a hlavně poznat okolí místa našeho výletu lépe než z okénka auta, jeden den nám rozhodně stačit nebude. Kromě dobrého místa na samotnou dovolenou musíme potom hledat také dobré ubytování.

Dobré ubytování nemá jednoznačnou definici a pro každého může, stejně jako samotná dovolená, znamenat něco jiného. Někdo se cítí lépe v horské chatě, kde je obklopený přírodou a ke spokojenosti m stačí pouze plechová vana s troškou studené vody a jiný si zase nedovede představit strávit svoji dovolenou v hotelu, kde každý večer nenajde čokoládku na nově povlečeném a načechraném polštáři. Ani jedna varianta není správně nebo špatně, záleží to zkrátka na tom, na co jsme zvyklý a co je pro nás příjemné.

Pokud se rozhodneme bydlet v hotelu, vybíráme si jeho servis a kvalitu hlavně podle hvězdiček, které mu byli přiřčeny. Nejméně uváděný počet hvězdiček jsou dvě, tento hotel zpravidla využívají méně nároční klienti. Co do čistoty a hygieny by měl hotel splňovat všechno, co hotely s vyšším hodnocením, ale nemusí mít takový servis nebo může být vybaven starším nábytkem. Naopak hotel s nejvyšším hodnocením, který je běžně dostupný, je hotel s pěti hvězdami. Od tohoto hotelu už se očekává jakýsi nadstandard a to jak v péči o hosty tak v samotném vybavení hotelu. Hosté by zde měli mít nejvyšší možný komfort, jaký hotel může nabídnout. Označování kvality hotelu pomocí hvězdiček je mezinárodní systém. Každá země má však “luxus“ a hodnoty trošku v něčem jiném, a tak se může stát, že to, co naši kolegové například z Ameriky považují za nejluxusnější hotel, by u nás dostalo sotva tři hvězdy. Při výběru ubytování je tedy důležité dát hlavně na vlastní dojem a případně recenze předešlých hostů, které dnes najdeme pohodlně na internetu.