Za romantikou Sázavy

Za romantikou Sázavy

Světlá nad Sázavou je malebné sklářské městečko, které vám poskytne tolik potřebný klid a relaxaci u řeky Sázavy. Až budete hledat ubytování, nemusíte jezdit nikam daleko, přímo v centru města nedaleko náměstí Trčků z Lípy najdete penzion Maria. Je vhodný pro rodiny s dětmi, obchodníky, aktivní sportovce, cyklisty a vodáky. Všem zájemcům penzion nabízí levné, ale útulné ubytování.

V přízemí je čtyřlůžkový apartmán s bezbariérovým přístupem s možností dvou přistýlek, v prvním patře jsou dva jednolůžkové pokoje a jeden dvoulůžkový a ještě další čtyři dvoulůžkové pokoje s možností dvou přistýlek. Každý pokoj má vlastní koupelnu a WC. Na patře je i kuchyňka s ledničkou, vařičem a kuchyňským vybavením, kde si návštěvníci mohou připravit jednoduché jídlo.

Na delší pobyt nebo pro větší skupiny jsou určené tři apartmány ve druhém patře. Mají vlastní kuchyňku, sociální zařízení a balkón. Kdyby si penzion zvolila ke svému programu nějaká firma, určitě ocení prostory pro přednáškové akce, školení a besedy. V celém penzionu je navíc připojení k internetu, takže tady lze i pracovat.

Světlá nad Sázavou

V okolí můžete navštívit Haškovu Lipnici, hrady Lipnice nad Sázavou a Ledeč nad Sázavou, v chráněné krajinné oblasti Svořidla se můžete podívat do Sluneční zátoky, popsané v díle Jaroslava Foglara, projet se posázavským Pacifikem, vypravit se do světelského podzemí nebo do interiérů zámku Světlá nad Sázavou.

Pokud si na internetu najdete kulturní program oblasti, zjistíte, že se rozhodně nebudete nudit. Romantické prostředí totiž přitahuje umělce jako magnet. Na svoje si v okolí Světlé nad Sázavou přijdou také turisté a cykloturisté, kteří mohou využít dobře značené trasy a cyklostezky Posázaví. A když se dostaví únava po šlapání do pedálů, přijde vhod vykoupání v řece. Region nabízí sportovní vyžití také v zimě, ve Světlé nad Sázavou je nový krytý zimní stadion, kde se hraje hokej a bruslí, lyžaři mohou využít vlek Kadlečák. Ten, kdo má raději než adrenalin klid a ticho, může si zalézt do jednoho z mnoha zákoutí Sázavy s udicí a celý den strávit rybolovem nebo třeba fotografováním ptáků a dalších živočichů.

penzion Maria