I ubytování může být zážitek

I ubytování může být zážitek

Cestování je mezi lidmi čím dál oblíbenější. To se ukazuje také na ubytovacích zařízeních, která se před sebou kvůli přibývající konkurenci musí neustále předhánět. Nejen cestování do zahraničí, ale také cestování na větší vzdálenosti, se totiž bez ubytování jednoduše neobejde.

I když si stále můžeme nocleh vybírat podle tradičního rozdělení na hotely, hostely, apartmány či penziony, čím dál častěji se na trhu také objevují kuriózní ubytovací zařízení, která jsou do standartních kategorií jen těžko zařaditelná.

Někteří lidé nedají dopustit na ubytování v čistém a klasicky zařízeném hotelu s čokoládkou na polštáři, jiní zase touží na svých cestách experimentovat a zakusit něco naprosto neotřelého. Nejen tyto lidi mají za úkol nalákat netradiční ubytování, ve kterých by si ještě před několika lety nedokázali nocleh představit. Díky nevšedním ubytovacím zážitkům se tak někteří vypravují na výlety nejen za přírodou a památkami, ale třeba právě také za netradičním ubytováním.

 

Strávit noc dnes můžeme na opravdu netypických místech. Nejedná se však z daleka jen o místa s vysokou mírou luxusu. Právě naopak. Vyspat se můžeme například na slámě v obřím dole. Za to, kde dříve spali chudí pocestní, dnes však zaplatíme poměrně vysokou cenu. Holt nejen za luxus, ale i za nevšední zážitky se dnes platí. Podobně si lidé mohou užít ubytování také ve středověku.

Opravdu netradiční ubytování, které je oblíbené nejen u milovníků vína, je ubytování ve vinných sudech. To nabízí uprostřed vinic Pálavských vrchů jedno z tamních vinařství. Pro ty, kteří by chtěli cestování spojit také s tematickým cestovatelským ubytováním, může být zase lákavá třeba noc ve vlaku.  Řeč ale rozhodně není o moderních pojízdných lůžkových vlacích. V těchto vagonech totiž usneme a i se probudíme na stejném místě. Přespat tak můžeme například ve vyřazených a zrekonstruovaných ruských vagonech, které dříve jezdili po trase Praha-Moskva.

Mezi další nevšední ubytování se řadí třeba noc strávená v klášteře, nebo třeba ubytování v dřevěné včelnici neboli apidomku, kde mohou lidé spát za zvuku bzučení včel. Včelnice slibuje takzvanou apiterapii, tedy léčbu včelami nebo včelími produkty. Na domku jsou po stranách instalována včelstva a stejně tak lůžko je položeno skrze zasíťované rošty přímo nad úly se včelami.