Tělesné postižení již není překážkou

Tělesné postižení již není překážkou

Být odkázaný na vozíček není jednoduché a ti z nás, kteří ho nepotřebujeme, si to asi jen těžko dokážeme představit. I když 21. století se snaží těmto zdravotním omezením přizpůsobit a v různých inovacích v této oblasti jde doba stále dopředu, pořád bohužel existují pro invalidní lidi překážky. Parkovacích míst vyhrazených pro tyto osoby je v Česku spousta, možná dokonce více, než invalidé reálně stíhají využít. Kromě vyhrazených míst na parkování totiž potřebují i speciálně upravené auto, které ne každý z nich vlastní. Cestování MHD je pro lidi na vozíčku také dost obtížné a často (například v přeplněných dopravních prostředcích) i nemožné. Bohužel ani řidiči zmíněných hromadných dopravních prostředků, také často nebývají k vozíčkářům příliš shovívavý. O tomto tématu krásně pojednává píseň „Řiditel autobusu“ nazpívaná tělesně postiženými studenty a absolventy Jedličkova ústavu.

Co ale dělat, když jsme tělesně postižení, nemáme vlastní auto a cestování hromadnou dopravou je pro nás příliš obtížné? Firma DOSIO o.p.s. z Hradce Králové nabízí řešení! Firma funguje již od roku 1996. Zkratka „DOSIO“ potom přímo popisuje jejich činnost- dostupné služby imobilním občanům. Jak už tedy název napovídá, specializují se nejen na dopravu imobilních osob. Firma disponuje speciálně upravenými auty, které pro tyto lidi zajistí nejlepší možný komfort a s dopomocí milého a velmi ochotného personálu jim z cesty vytvoří příjemný zážitek.

A když i přes to všechno se nebudete cítit na cestování, ale budete nutně potřebovat něco v lékárně? I tohle za vás firma DOSIO o.p.s. vyřeší. Zajišťuje totiž mimo jiné i dozvoz léků a zdravotních pomůcek a ortopedické pomůcky nabízí i k zapůjčení. Tato firma dále poskytuje sociální poradenství a zprostředkovává i pracovní nabídky pro osoby s tělesným postižením. A protože v DOSIU nemyslí jen na povinnosti, ale i na zábavu, organizují také nejrůznější zájezdy a návštěvy kulturních zařízení. Pokud jste tedy na vozíčku nebo máte jiné tělesné postižení, neváhejte a obraťte se na firmu DOSIO o.p.s., kde vám se vším ochotně pomohou.