Kam vyrazit na západě – rozhraní Šumavy a Českého lesa

Kam vyrazit na západě – rozhraní Šumavy a Českého lesa

Už se začínáte rozmýšlet kam letos vyrazíte na dovolenou? Nebo již máte vše naplánováno? Pokud ne, nezoufejte, i přes to, že jsou mnohé resorty a ubytování plné, máte stále mnoho možností, kde strávit vaši letní dovolenou. V případě, že máte rádi přírodu a od vaší dovolené očekáváte kombinaci odpočinku, ale i nejrůznějších aktivit, může pro vás být dovolená na území Čech to pravé. Právě z toho důvodu, že tu lze skloubit mnoho aktivit i odpočinek. Pokud patříte mezi ty, kteří rádi cestují do zahraničí a objevují nová místa také netřeba zoufat, protože je téměř jisté, že jste nenavštívili každý kout České republiky a toto léto tak pro vás může být příležitostí, jak to napravit.

Jedním z míst, kde můžete v české přírodě načerpat síly a odpočinout si je Autokemp Hájovna, který se nachází nedaleko městečka Kdyně, rozpínající se na krásných zalesněných vrších Kdyňské pahorkatiny. Město Kdyně leží na česko-bavorské hranici přímo na rozhraní Šumavy a Českého lesa díky čemuž se vám naskýtá mnoho možností, kam vyrazit na výlet. Z jedné strany naleznete zříceninu hradu Rýzmberk, ze strany druhé lze navštívit moderní rozhlednu na vrchu Koráb. Kromě celé řady míst, které můžete navštívit, poskytuje celá oblast mnoho příležitostí k pěší turistice či cykloturistice. Okolní lesy jsou ideálním místem pro příjemné procházky anebo houbaření. Nepopiratelnou výhodou kempu je jeho vzdálenost k zajímavým turistickým centrům na Šumavě, jako je Železná Ruda, Špičák, Černé a Čertovo jezero, tak v Českém lese, kde můžete vyrazit do Čerchova či na Haltravu.

Autokemp Hájovna nabízí ubytování v chatkách či ve vlastních karavanech a stanech. V bezprostřední blízkosti se nachází také restaurace a koupaliště, tudíž si můžete chvíle odpočinku mezi výlety zpříjemnit přímo v areálu. Kemp je otevřen od 1. května až do 30. září a v případě, že si zvolíte ubytování v chatkách vybírat můžete ze dvou,
tří či čtyř lůžkových chatek. Využívat dále můžete společenskou místnost, společnou kuchyňku, prádelnu a sociální zařízení. V případě zájmu neváhejte kontaktovat autokemp e-mailem či pomocí rezervačního formuláře přímo na webových stránkách.