Netradiční ubytování v Česku: Objevte zajímavá ubytování

Netradiční ubytování v Česku: Objevte zajímavá ubytování

Obliba netradičního ubytování v posledních letech stále roste. Co je to ono „netradiční ubytování“? Jedná se o termín, který označuje ubytovací možnosti, které se výrazně liší od tradičních hotelů, penzionů nebo chalup. Alternativ jsou tisíce a vybere si skutečně každý, ať už zamilovaný pár, parta kamarádů nebo početná rodina s dětmi. Kde se zážitková ubytování nacházejí? Různá netradiční ubytování lze najít v každém kraji a v různých cenových kategoriích. Na konkrétní možnosti zážitkového ubytování se podíváme v dnešním dobrodružném článku.

Romantika pod hvězdami

Bublinové stany nabízí útulné ubytování pro dva i pro jednotlivce. Tyto průhledné stany se v posledních letech objevují na všech kontinentech, lákají romantickou atmosférou i jedinečnou příležitostí pozorovat a fotit (nejen) noční oblohu. Milovníci deštivých dní si mohou vychutnat uklidňující zvuky deště a pozorovat mraky i dešťové kapky přímo nad sebou z pohodlí postele. Útulné bublinové hotely jsou vybaveny postelí a sedacími pytli, toaletou, umyvadlem i knihami, pobyt vám zpříjemní káva, šampaňské i chutná snídaně.

Když se příroda snoubí s luxusem

V posledních letech roste obliba tzv. glampingu. Láká vás pobyt v přírodě, ale zároveň se nechcete dělit o koupelnu s dalšími výletníky a o postel s mravenci? Glamping, kombinace slov „glamorous“ a „camping“, nabízí spojení okouzlující přírody, moderních technologií a luxusu. V Česku i po světě zažil tento trend rozmach především díky pandemii, kdy lidé vyhledávali pohodlné ubytování mimo ruch města a davy lidí.

Stan je zpravidla nahrazen maringotkou, jurtou nebo domkem z přírodních materiálů. Tyto objekty jsou vybaveny útulnou ložnicí, čistou koupelnou, toaletou a vlastní kuchyňkou. Luxusní stany a domky se nacházejí uprostřed přírody po celé republice. Luxusnější ubytovací objekty nabízí mimo jiné taky saunu nebo čerstvou lokální snídani až ke dveřím. Glamping je ideálním netradičním ubytováním, pokud vyrážíte na dovolenou se psem.

netradiční ubytování

Ubytování v korunách stromů nebo na vodě

Milovníky netradičního ubytování jistě potěší možnost přespat v korunách stromů nebo na houpající se lodi. Tree house, domek na stromě, je skromně vybavený příbytek obklopený přírodou, ze kterého lze pozorovat zvířecí obyvatele lesa skutečně zblízka. Mnohé tree housy jsou prosklené a můžete si tak vychutnat večer na stromě s 360° výhledem.

Pohodlné, a stále poměrně netradiční ubytování nabízí hausbóty. Domky na vodě poskytují útulné útočiště a soukromí. V nabídce je po republice mnoho plovoucích ubytování různých velikostí, často je součástí terasa s krásným výhledem na okolí. S některými hausbóty můžete také vyplout vstříc dobrodružství.

Jako pro princezny

Je vaším dětským snem život na zámku? Teď se může stát realitou! Ubytování s nádechem historie nabízí hned několik zámků a hradů po celé České republice. Pobyt a přespání v historickém prostředí je zážitkem samo o sobě, zámky ale nabízí pestrou škálu doplňkových služeb vhodných pro zamilované páry i rodiny s dětmi. Typicky se jedná o gastronomické zážitky v podobě tradiční české kuchyně nebo ochutnávky kvalitního vína. Mnohé zámky ukrývají ve svých prostorách a okolí wellness, pivní lázně nebo bazény. Zámky a hrady jsou jako stvořené pro svatby, celý komplex několika pokojů a společenských místností se dá proto zpravidla pronajmout k těmto účelům. Navíc je ubytování na zámku vhodné jako dárek pro vaši drahou polovičku.

netradiční ubytování

Netradiční ubytování pod zemí a pobyty pro rodiny s dětmi

Pokud potřebujete na chvíli uniknout ruchům civilizace, využijte jedinečné ubytování v jeskyni nebo v bunkru z druhé světové války. Objekty jsou zrekonstruované pro vaše největší pohodlí a vy si můžete v těchto atypických prostorách vychutnávat neopakovatelný klid.

Ačkoliv vaše potomky pobyt na zámku, v bunkru nebo na stromě jistě nadchne, dají se najít ubytovací možnosti šité dětem na míru. Dovolenou tak můžete strávit třeba v pohádkových vesničkách nebo v indiánském teepee. Oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi jsou mlýny a farmy, které poskytují neobvyklý interiér, ale jsou navíc obklopeny venkovními atrakcemi pro děti nebo zvířecí farmou.