Vyzkoušejte trendy ubytování v korunách stromů – Tree house

Vyzkoušejte trendy ubytování v korunách stromů – Tree house

Když jste byli malí, měli jste svůj domeček na stromě? Nebo jste po něm odjakživa toužili? Už o tom nemusíte jen snít, můžete jej proměnit ve skutečnost. Tree House, to je ubytování v korunách stromů. Úkryt před každodenním shonem, možnost nasát energii z okolní přírody a na okamžik se stát její součástí. Ubytování v treehouse je stále větším lákadlem pro lovce nevšedních zážitků. Vyzkoušejte tree house i vy!

Co je to Tree House?

Tree house je anglický výraz pro stromový dům neboli dům na stromě. Jedná se o populární způsob ubytování, které nestojí na zemském povrchu, nýbrž je upevněno ke kmeni stromu či k jeho koruně. Ten poskytuje oporu, zázemí a úkryt.

Tree house je výsledkem dokonalé harmonie přírody a díla člověka. Poskytuje nevšední zážitek a ničím nerušený odpočinek. Díky ubytování v korunách stromů si můžete v bezpečí a komfortu užívat výhled na krásnou přírodu, kterou máte doslova na dosah ruky.

Architektura, design a myšlenka za tímto konceptem zdůrazňují nejen estetiku, ale i úctu k okolnímu prostředí. Připravte se na dobrodružství spojené s klidem a odpočinkem, kde se snoubí kouzlo divočiny a lidského umění.

Dům na stromě není jen pro děti

Ubytování v korunách stromů je nesmírně rozmanité a existuje v mnoha variantách, od jednoduchých příbytků přes útulné chaloupky až po luxusní rezidence ve výškách. Žádné pravidlo neříká, jak by měly domy na stromě vypadat.

Pro ty, kteří touží po jednoduchosti a kontaktu s přírodou, existují minimalistické a praktické tree house. Tam se musíte obejít bez vody a elektřiny, ale zažijete jedinečnou atmosféru podobnou stanování pod hvězdami. Pokud milujete spaní ve stanu, ubytování tree house vám umožní to zažít, akorát pozvednuté na úplně jinou úroveň. Doslova!

Na druhé straně spektra se pak můžeme setkat s luxusními a moderními treehouse. Ty připomínají pětihvězdičkové hotely, s veškerým pohodlím a výjimečným designem. Pokud máte rádi přírodu, ale jste fanoušci moderních vychytávek a potřebujete určitou úroveň komfortu, možná je Ubytování glamping právě pro vás.

tree house

Tree House ubytování

V moderních společnostech je typické Tree house stavět z rekreačních či uměleckých důvodů. Většina z nás jej nejspíš zná jako malý domeček na stromě, kteří mají lidé na zahradě pro své děti na hraní. Nenechte se tím zmást, tree house rozhodně není určen jen pro děti. je také mít malý domeček na stromě na zahradě, kde si mohou hrát nejen děti. Pokud vás ubytování v korunách stromů zaujalo, rozhodně se tomu vydejte vstříc. Všude po celém světě naleznete nejrůznější tree house ubytování, včetně České republiky. Podívejte se, kde zažít netradiční ubytování Tree House.

Primitive TreeHouse

Nachází se ve středních Čechách nedaleko Prahy na pastvě pro ovce. Je to minimalistická stavba čítající pouze jednu místnost. V ní naleznete pouze matraci, dvě křesla a krb a vše ostatní, včetně spacáků a jídla, si musíte přinést sami. Vodu ani elektřinu zde nepotkáte, takže ideální pro digitální detox. Cílem ubytování bylo poskytnout uživatelům bezprostřední kontakt s krajinou, silný autentický zážitek a pokusit se tímto způsobem probudit hlubší zájem lidí o místo, ve kterém žijí.

Keep Calm Treehouse

Nachází se ve východních Čechách asi hodinu od Prahy. Je to útulný posed uprostřed luk a polí s výhledem na les. V tree house naleznete velkou spoustu vybavení, zařízení a překvapení, až na elektřinu a wifi. Ideální pro rodiny s dětmi, které se chtějí odprosit od všedního světa a sociálních sítí. Součástí ubytování je také horká sauna v sudu s velkým oknem tak akorát pro západy slunce.

treehouse

Treehouse Stvořidla

Nachází se v Havlíčkově Brodě, na kraji chatové osady v přírodní rezervaci Stvořidla. Útulný domeček na sobě podpírají koruny tří borovic. V tree house naleznete základní vybavení a oceníte nadčasový design s důrazem na masivní dřevo. Výhled na řeknu Sázavu, pasoucí se koně či malebnou krajinu si můžete užít přímo z postele, nebo ze posezení na velké terase. V Treehouse Stvořidla vás čeká romantická noc v korunách stromů, nebo pobyt s rodinou či přáteli. Součástí ubytování je zahrada s koupacím sudem, grilem a ohništěm.

Tree House Čeladná

Nachází se v samotném srdci beskydských hor. Ubytování v prvotřídním standardu nabízí luxusní zážitek a výhledy na Lysou horu a Smrk. Tree House Beskydy je součástí resortu Golf Čeladná, o netradiční zábavu tak budete mít postaráno. Využít také můžete wellness s vyhřívanými bazény, saunami, masážemi relaxační zónou. Oceníte také zimní Snow Arénu s profesionálně upravenými běžkařskými tratěmi.

Treehouse pod Ještědem

Nachází se v Proseči pod Ještědem. Domek je bez elektřiny a vodu musíte čerpat ze studánky na pozemku. Uvnitř najdete ložnici, kuchyni, záchod a posezení. Venku si užijete terasu s posezením, ze kterého můžete vyhlížet malebnou krajinu a plánovat túry po Ještědském hřebeni.