Zažijte netradiční ubytování v sudu: Kde je možné je najít?

Zažijte netradiční ubytování v sudu: Kde je možné je najít?

Dnům, kdy bylo populární ubytovat se v hotelu, apartmánu či na chalupě již odzvonilo. Všichni hledají dobrodružství, prahnou po něčem unikátním a nejlépe co nejvíc kuriózním. Chcete zažít něco originálního? Tak pozorně čtěte dál, ať nepropásnete šanci zakusit netradiční ubytování v sudech.

Ubytování v sudu Pálava

První zážitkové ubytování v sudech nenajdeme jinde než na jižní Moravě. V obci Klentnice na Pálavě je Vinařství pod Hradem, které leží přímo pod zříceninou Sirotčího hrádku. Netradiční ubytování můžete vyzkoušet v jejich velkých dřevěných sudech Pálava a Sauvignon, které jsou přímo ve vinici.

Uvnitř sudů najdete dvojlůžko a topení. Pár kroků od ubytování je sdílená, plně vybavená kuchyňka a koupelna s toaletou. Přímo před sudy jsou lehátka, kde můžete ráno pozorovat vycházející slunce nad vinicemi, nebo v noci hvězdnou oblohu.

Ubytování v sudech ve Vinařství pod Hradem funguje od jara do podzimu. V ceně za obytný sud je zahrnuta láhev vína, která dostanete jako dárek hned po příjezdu.

Do katastru Klentnice zasahují přírodní rezervace Růžový vrch, národní přírodní rezervace Děvín, Tabulová hora a památky Kočičí kámen a Kočičí skála. Pokud se vám zrovna nebude chtít celý den lenošit v sudu, můžete využít malebný terén jižní Moravy a vyrazit si třeba na výlet na kole.

Ubytování v sudech

Ubytování v sudu Jeseníky

Další místo, kde si můžete užít originální ubytování v sudech, jsou Jeseníky. Zážitkové ubytování se nachází v Penzionu Stonožka v Ludvíkově, který je nedaleko nádherné lázeňské obce Karlova Studánka.

V útulných sudech je zajištěno WiFi připojení, vlastní sociální zařízení, elektrické topení a také televize. Můžete vzít s sebou i děti, jelikož je kapacita obytného sudu pro 4 osoby.

Jelikož jsou obytné sudy zateplené, můžete je pohodlně využívat celoročně. V létě si můžete zajít na túru na Praděd či na Šerák, nebo navštívit zámek Bruntál a elektrárnu Dlouhé Stráně. Běžkařské tratě a lyžařská střediska zase zajistí zábavu v zimních měsících.

Ubytování v sudu Strnadovský mlýn

Vyrazte si odpočinout od ruchu města do malebné doliny blízko Sedlčan, kde nachází Strnadovský mlýn. Tento areál nabízí krásné a netradiční ubytování v sudech – Viking houses.

Součástí každého sudu jsou dvě palandy, k nimž lze přidat i přistýlku. Viking Salaš jsou tři sudy umístěné pod topoly a Viking TreeJagers jsou dva sudy stojící pod korunou statného dubu. Oba tyto domečky mají svou terasu s posezením.

Probudíte se obklopeni nádhernou přírodou, u šumícího potoka, s výhledem na rybník a jen pár kroků od farmy plné zvířat. K tomu můžete zakousnout něco dobrého, jelikož v balíčku máte i snídani ve formě bufetu.

netradiční ubytování v sudu

Ubytování v sudu Kolín

Vyzkoušejte originální ubytování v sudech ve víceúčelovém resortu Vigvam. Netradiční ubytování se nachází v Němčicích ve středních Čechách a do Kolína je to co by kamenem dohodil.

Každý obytný sud je vybaven dvěma lůžky, koupelnou se sprchou a toaletou, takže o váš komfort bude postaráno. Snídani si vychutnáte v místní restauraci. Pro příjemné posezení v teplých dnech můžete využít venkovní krytou terasu.

Místo se pyšní nejvyšší stavbou svého druhu na světe. Dřevěný Vigvam měřící téměř 23 metrů je dominantou celého areálu.

Ubytování v sudu Bořetice

Netradiční pobyt zajistí také Bobule v sudu. Ubytování v sudu se nachází ve Svobodné spolkové republice Kraví hora v okrese Břeclav. Sklípek Bořetice nabízí ubytování v sudech přímo na vinici.

Obytný sud poskytne zázemí dvěma osobám, je klimatizovaný a vytápěný. Součástí ubytování v sudu je ložnice, obývací pokoj, vlastní sociální zařízení a kuchyňka.

K pobytu si můžete doobjednat snídaně, grilovací balíčky, variaci sýrů a salámů nebo elektro kola. Po příjezdu dostanete na uvítanou láhev vína zdarma, kterou si můžete vychutnat na kryté, soukromé terase s grilem a venkovním posezení.

Na výlet si můžete vyrazit do Lednicko-valtického areálu, na Levandulovou farmu Starovičky nebo si vyjet na projížďku na koních na ranči Black Rose v Němčičkách.