Zážitkové ubytování pro děti: 6 nezapomenutelných pobytů

Zážitkové ubytování pro děti: 6 nezapomenutelných pobytů

Ve světě, kde se dětství často měří v hodinách strávených u obrazovek, vzkvétá touha vytvářet vzpomínky, které se neztratí v digitální galerii. Zážitkové pobyty s dětmi jsou bránou do země, ve které se pohádky stávají skutečností, a kde dobrodružství číhá za každým rohem. Pokud hledáte tipy na netradiční ubytování pro děti, jste tady správně! Máme pro vás hned několik unikátních inspirací, kam vyrazit s dětmi. Jaké zážitkové ubytování pro děti vyzkoušíte jako první?

Zážitkové pobyty

Dětství je obdobím plným zázraků a dobrodružství, které formují ty nejranější vzpomínky. Dát dětem možnost prožít něco nezapomenutelného je pro ně nejen darem, ale i investicí do jejich budoucnosti. Zážitkové ubytování pro děti může dětská léta obohatit.

Česká republika je díky bohatému kulturním dědictvím a nádhernou přírodou, je ideálním místem pro rodiny hledající nezapomenutelné zážitky pro své děti. Zde se snoubí tradice, moderní atrakce a pohádkové krajiny, které nabízejí pestrou paletu aktivit pro všechny věkové kategorie.

Kam s nejmenšími dětmi? Pro nejmladší dobrodruhy existuje plno speciálně navržených ubytování, kde se mohou vyřádit. Zážitkové ubytování s pohádkově laděnými pokoji a tematickými akcemi zaručuje, že i malí průzkumníci si přijdou na své.

Zábava pro starší děti? Starší děti si užijí zážitkové ubytování s dobrodružnými aktivitami – adrenalinové parky, lanová centra, herny, outdoorové programy. Fyzická aktivita nejen podpoří pohyb, ale děti budou mít příležitost objevit sílu týmové spolupráce a odvahy.

A co zábava pro teenagery? Bohatý výběr muzeí, interaktivních zážitkových center, ale i adrenalinová zábava či farma nadchnou i náročné puberťáky. Ubytování zaručí zábavu, vzdělání a prohloubení znalostí.

Kam s dětmi za zážitkem?

POHÁDKOVÁ VESNIČKA PODLESÍČKO

Hotel Podlesí a Pohádková vesnička Podlesíčko nabízí netradiční a zážitkové ubytování pro děti různých věkových kategorií. Pohádková vesnička Podlesíčko nacházející se v blízkosti CHKO Žďárské vrchy způsobila velké pozdvižení mezi zážitkovými ubytováními pro děti. Resort nabízí originální ubytování ve stylových pohádkových chaloupkách. K dispozici je celkem 10 dvoupatrových chaloupek. Ve vybraných dnech se můžete zúčastnit komentované prohlídky vesničky se zábavným pohádkovým programem pro děti a dospělé, divadelního či loutkového představení, trpasličí tvořivé dílny nebo karnevalu. Pokud nechcete myslet na vytvoření rezervace, můžete si vesničku projít i bez programu. Ve vesničce uvidíte známé tváře z pohádek a večerníčků, jako je Sněhurka a sedm trpaslíků, Rákosníček, Budulínek, Červená Karkulka nebo Křemílek a Vochomůrka.

Lokace: Svratka, kraj Vysočina

zazitkove pobyty s detmi

PENZION JÍZDÁRNA HEJTMÁNKOVICE

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice se nachází přímo v CHKO Broumovsko, v jehož těsné blízkosti naleznete překrásnou přírodu Adršpašsko-teplických skal. Penzion má ustájené Fríské koně a poníky, na kterých se můžete projet v jízdárně, nebo si dokonce vyjet na delší projížďku do přírody spolu s instruktorem. Vyzkoušet si také můžete spolu s dětmi vyzkoušet práci u koní a naučit se starat o spoustu dalších domácích zvířat. V blízkosti se nachází farma Wenet.

Lokace: Hejtmánkovice, Královéhradecký kraj

FARMA WENET

Další zážitkové ubytování nabízí Farma Wenet. Tam vás přivítá stylové ubytování a farma plná exotických zvířat. Děti si užijí velbloudy, lamy, oslíky, pštrosy, klokany, lemury, papoušky a mnoho dalších. K dispozici jsou apartmány s venkovským posezením, kde můžete s dětmi grilovat, nebo opékat buřty. V nabídce je též komentovaná prohlídka farmy s průvodcem, spojená s blízkým kontaktem se zvířaty a jejich krmením.

Lokace: Broumov, Královéhradecký kraj

zazitkove ubytovani

TREEHOUSE SNĚŽNÍK

Přijeďte si s celou rodinou odpočinout do přírody Dolní Moravy a užijte si dobrodružství v korunách stromů Tree House – ten nabízí zážitkové pobyty s dětmi. Domy na stromech jsou bez elektrické energie, ale jeho součástí je všechno, co potřebujete. Osprchovat se můžete v přírodní sprše s teplou vodou přímo pod obydlím. Vyzkoušejte cedrovou saunu s teplotou až 90 °C. Pro děti bude toto zážitkové ubytování nezapomenutelným dobrodružstvím.

Lokace: Dolní Morava-Králíky, Pardubický kraj

RESORT SVĚT

Chcete během jednoho týdne navštívit Peru, Indonésii a Turecko? Co kdybychom vám řekli, že byste vůbec nemuseli opustit hranice Česka? Stačí, když vyrazíte do Resortu Svět! Kousek od Prahy je nádherné a netradiční ubytování, vyladěné do posledního detailu, kde se v mžiku s dětmi přenesete na druhý konec světa. Svět se nachází v blízkosti hory Říp a zámek Veltrusy. Areál hotelu je obrovský a neustále se rozrůstá. Zahrát si můžete Putting-golf či minigolf, lebedit v čínském altánku, děti se vyřádí na dětském hřišti. Jsou tu také zvířata k pomazlení, například lamy, a několik mohutných soch, včetně Ježíše Krista.

Lokace: Úžice, Středočeský kraj

pobyty s detmi

TEEPEE VILLAGE TATANKA

Vyzkoušejte si žít tak, jak žili Indiáni! Residence Safari Resort na jihu Čech nabízí westernový zážitek, a to bez nutnosti vykročit kvůli němu na válečnou stezku. V indiánské vesničce si s dětmi vyzkoušíte, jaký život byste jako indiáni vedli. Bydlet budete v komfortu v teepee i s elektřinou. Užijete si jízdu offroadem po zdejším safari, uvidíte bizony a děti se vyřádí na krásném dětském hřišti. A pokud budete chtít vidět další zvířátka, jen kousek odtud se nachází menší ZOO Dvorec, kde mají želvy, hrochy nebo tygry. Romantika pro dva, zážitkové ubytování pro děti, nebo dobrodružství s kamarády.

Lokace: Borovany, Jihočeský kraj

Pro milovníky kempování máme v našem druhém článku 6 tipů na kemp pro rodiny s dětmi.