Pořád nevíte, kam na dovolenou? Inspirujte se našimi 6 tipy

Pořád nevíte, kam na dovolenou? Inspirujte se našimi 6 tipy

Plánování dovolené může být oříšek. Ať už se jedná o výběr termínu, způsobu cestování, aktivit nebo samotné destinace, možností je tolik, že se v nich můžete snadno ztratit. Pokud stále tápete, kam jet na dovolenou, nezoufejte! Připravili jsme pro vás tipy na různé typy dovolených, které vám snad pomohou s výběrem. Prozradíme vám, kde je nejkrásnější dovolená. A také vám představíme seznam míst, kam jet na levnou dovolenou, jenž se bude líbit zejména těm, kteří preferují low-cost cestování.

Kam na dovolenou 2024?

Ještě než vám ukážeme, kam jet na dovolenou, zmíníme dva seznamy s nejvíc trendy místy, kam na dovolenou 2024. Žebříčky publikovaly dvě renomované společnosti.

Vydavatelství cestovních průvodců Lonely Planet každoročně zveřejňuje seznam top destinací, kam jet na dovolenou, a to vždy pro nadcházející rok. Letos při příležitosti oslav 50. výročí od svého vzniku nabídli 50 nejlepších míst kam na dovolenou.

Kromě seznamu od Lonely Planet svůj žebříček top turistických cílů pro rok 2024 uveřejnil také magazín National Geographic Traveller. Seznam nejlepších míst s názvem The Cool List 2024 obsahuje 30 destinací, kam jet na dovolenou. Jednotlivá místa spojuje přívlastek cool, což lze do češtiny přeložit jako super, bezva či trendy.

Kde je nejkrásnější dovolená?

Máme pro vás tipy na dovolenou v těch nejkrásnějších destinacích. Letní dovolená pro mnoho cestovatelů znamená zájezd k moři. Patříte mezi ně i vy? Mezi nejnavštěvovanější destinace léta dlouhodobě patří okouzlující Řecko, neprobádané Maroko a fascinující Itálie.

Kde je nejkrásnější dovolená? Jak pravil William Shakespeare, krása tkví v oku pozorovatele. Proto na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Přesto vám však představíme tipy, kde je nejkrásnější dovolená.

Kréta

Prvním tipem, kam jet na dovolenou, je Kréta. Je to největší řecký ostrov. Toto dávné mínojské království vás uhrane nádhernou přírodou, báječným jídlem a jedinečnou atmosférou Středozemního moře. Krétské pláže Falassarna, Stalos, Balos nebo Vai patří k těm nejkrásnějším v celém Řecku. Díky velké a kvalitní nabídce ubytování patří Kréta k nejoblíbenějším destinacím, kam na dovolenou k moři.

Maroko

Maroko patří k zemím, které nejsou tak vyhledávané, jako jiné destinace. Možná právě proto patří na seznam nejzajímavějších míst kam na dovolenou. Pokud rádi objevujete neprobádaná místa a nemáte v oblibě davy, tento nedozírný pruh severoafrické pevniny mezi Středozemním mořem, Atlantikem, Saharou a pohořím Atlas vás skutečně nadchne. Maroko nabízí jedinečné gastronomické zážitky, nákupy na tradičních tržištích, nespočet památek a samozřejmě báječné koupání.

Sicílie

Fascinující ráj na zemi plný kontrastů. I tak lze pojmenovat Sicílii. Naším dalším tipem, kde je nejkrásnější dovolená, je největší ostrov ve Středozemním moři. Sicílie představuje dokonalou letní dovolenou. Rozlehlé písečné pláže, kouzelnou přírodu, dobře vybavené hotely, nevšední lokality na výlety a hodně slunce. Každá jednotlivá část tohoto italského regionu nabízí něco jiného. Dohromady pak tvoří jedinečné místo s neopakovatelnou atmosférou a nenapodobitelným šarmem, který musíte zažít.

Kam jet na levnou dovolenou?

Krásná a nezapomenutelná dovolená nemusí znamenat, že utratíte celé své jmění. Dovolená může být dostupná pro každého. Pokud máte omezený rozpočet, zvažte některou z těchto destinací. Mezi oblíbená místa, kam jet na levnou dovolenou, patří kouzelné Bulharsko, slunečný Egypt, oblíbené Chorvatsko nebo dostupné Polsko.

Bulharsko

Bulharsko je jednou z nejlevnějších, ale také nejkrásnějších destinací. Nabízí skvělé možnosti pro dovolenou u moře. Dostupné ubytování, skvělé jídlo a příjemnou atmosféru. Na své si přijdou i ti, kteří radši prochází města, jelikož zde najdete nepřeberné množství památek, ze kterých na vás dýchne historie. Bulharsko je domovem mnoha krásných přírodních scenérií – najdete tam mohutné hory, nádherné moře a národní parky s hustými lesy.

Chorvatsko

Chorvatsko je další oblíbenou destinací, kam jet na levnou dovolenou. Chorvatsko každoročně patří do výběru nejpopulárnějších destinací, kam na dovolenou. Pobřeží je plné krásných pláží, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. V místech, která nejsou turisty tolik obsazená, stále najdete dostupné ubytování a jídlo za hubičku. Výhodou pro vás může být i to, že nemusíte cestovat letadlem. Do Chorvatska pohodlně dojedete autem, nebo můžete využít autobusové dopravy cestovních kanceláří.

Egypt

Egypt je naším třetím tipem, kam jet na levnou dovolenou u moře. Pokud si chcete užít písčitých pláží, pro dovolenou v Egyptě zvolte spíše Hurghadu. Naopak ti, kteří milují potápění a šnorchlování, nevadí jim vstup do moře přes korálové podloží či molo a preferují klidnější tempo, pro ty je jak stvořená oblast Marsa Alam.

kam na dovolenou