Kolibřík je v provozu celoročně

Kolibřík je v provozu celoročně

Šumava má svůj půvab v každém ročním období. Vždy je ale ve výhodě ten, kdo se ubytuje na strategickém místě, odkud je to na sjezdovku co by kamenem dohodil, kde je přístupná doprava a odkud je nádherný výhled. Všechna tato kritéria uspokojuje hotel Kolibřík. Nabízí ubytování na Špičáku v bezprostřední blízkosti sjezdovek a sportovního areálu, pět minut chůze od stanice autobusu, vlaku a sedačkové lanovky na Pancíř. Hotel s 23 pokoji a kapacitou 84 lůžek se nachází kousek od státní silnice, spojující města Klatovy, Nýrsko a Železná Ruda.

Pokoje jsou třílůžkové a čtyřlůžkové, všechny mají vlastní sociální zařízení. Pokud by přijela větší rodina nebo skupinka přátel, může se ubytovat v pětilůžkovém apartmánu. Posedět můžete ve většině pokojů na balkóně a kochat se výhledem na Špičák, Jezerní horu, Velký Javor a Železnou Rudu. V celém hotelu je bezplatné připojení na internet prostřednictvím Wi-fi sítě. Hoteloví hosté se stravují v restauraci, většinou si domlouvají polopenzi. Snídaně se podávají formou bufetu, na večeři si hosté vybírají z jídelního lístku. Restaurace je denně otevřena od 11 do 21 hodin, v zábavě se dá potom pokračovat ve vinárně s barem až do druhé hodiny po půlnoci. Vinárna je situována v zadní části hotelu, je v ní i soukromý salonek.

K restauraci přiléhá letní terasa, u hotelu je otevřený venkovní bazén, který milují hlavně děti. Za pěkného počasí se dá venku nejen sedět, ale také grilovat. Když si rodiče povídají, děti se baví hrou na nevelkém hřišti.

Hoteloví hosté si s sebou mohou přivézt kola i lyže, vše bude uschováno v kolárně a lyžárně. Auto bude po dobu pobytu parkovat zdarma na hotelovém parkovišti.

Do hotelu Kolibřík se dá přijet nejen na víkend, ale i na delší dovolenou, můžete tady oslavit Silvestra nebo Vánoce. Děti sem jezdí také na školu v přírodě, na školní výlety a lyžařské výcviky, firmy v Kolibříku pořádají školení i jiné akce.

Ze školy si možná pamatujete, že Špičák je vysoký 1205 metrů. Na jihovýchodním svahu této hory se rozprostírá Ski areál Špičák. Je tvořený dvanácti sjezdařskými trasami různé obtížnosti o celkové délce 8,4 kilometru. Ta nejdelší měří téměř dva kilometry. Na vrchol Špičáku se dostanete čtyřsedačkovou lanovkou, na sjezdovky vás vyveze šest talířkových vleků, čtyři jsou s nízkým vedením lana pro děti.