Není dovolená jako dovolená

Není dovolená jako dovolená

Ideální dovolenou vždy tvoří dvě věci- destinace a ubytování. Každý z nás je zvyklý na něco jiného a tudíž i něco jiného vyhledává. Může se to odvíjet od toho, na co jsme byli zvyklý v dětství. Pokud nás rodiče každý víkend brávali do lesa stanovat (a nezprotivilo se nám to), pravděpodobně budeme v dospělosti pro sebe a pro svou rodinu vyhledávat podobné typy výletů a dovolených, protože to máme spojeno se spoustou skvělých zážitků a chceme je prožít i s našimi novými partnery či rodinou. Jiní z nás zase mohli být zvyklí na poněkud luxusnější dovolené s plným servisem někde v hotelech, na jejichž čele se vyjímalo hned několik hvězd jako záruka dobré kvality. Dovolenou potom máme spojenou s časem absolutního relaxu, kdy se necháváme hýčkat a odpočíváme. Trávení volného času v dětství na nás ale může mít opačný efekt. Některé rodiny třeba žádné podobné akce nepodnikají a volné dny tráví pouze u sebe na zahradě. Děti potom chodí do školy a poslouchají, jaké zážitky z cest za prázdniny nasbírali jejich spolužáci a tiše jim závidí. Tehdy se spousta z nás rozhodla, že až budeme „velcí“, budeme to dělat jinak než naši rodiče a celé léto procestujeme.

Ať už jsme k tomu, jak trávíme naše dovolené, došli tak či onak, výběr dovolené asi nikdo z nás nepodceňuje. Přeci jenom je to jen pár dní v roce, kdy máme volno a nemusíme do práce a chceme si ho tedy užít na maximum. Při výběru dovolené se tedy nejdříve rozhodujeme, kam vyrazíme a poté jaké zvolíme ubytování. Velcí cestovatelé, kteří takzvaně nevydrží na jednom místě delší dobu, si často ubytování shání až na místě podle toho, kam je nohy zavedou. Většina z nás ale ubytování řeší s předstihem, aby měli jistotu, že budou mít takové, jaké splňuje všechny jejich požadavky. Přeci jen když vybíráme ubytování až na místě pobytu, nemusí se nám poštěstit, aby v tom námi zvoleném měli zrovna dostatek volných míst. Další nevýhodou je, že ubytování vidíme jen zvenku, zatím co v pohodlí domova si můžeme prohlédnout fotky interiéru a pokojů a přečíst si k tomu pár recenzí předchozích hostů. Když si ubytování plánujeme domova, můžeme mu také uzpůsobit přesné místo naší dovolené a plánovat si potom výlety v jeho blízkosti. V opačném případě se nám může stát, že poblíž našeho místa zájmu žádné hotely zrovna nebudou a my budeme unavení muset cestovat desítky kilometrů za měkkou postelí a sprchou.

Výběr ubytování je téměř stejně důležitý jako výběr samotné dovolené a dojem z ní může patřičně ovlivnit. Pokud například naše dovolená nebude stát za moc, ale budeme ubytování v krásném pro nás ideálním prostředí, budeme na ni vzpomínat zase trošičku jinak než by tomu bylo s nevyhovujícím ubytováním.