Nejlepší kempy v ČR: Jaké kempy vyhrály Kemp roku 2023?

Nejlepší kempy v ČR: Jaké kempy vyhrály Kemp roku 2023?

O kempy je v Česku čím dál větší zájem. Je to dáno nejen neustálým zkvalitňováním služeb a zázemí, ale rovněž novými možnostmi, které majitelé kempů návštěvníkům nabízejí. Přibývají například netradiční ubytování, jako je spaní v mongolských jurtách, v domě na stromě nebo třeba glamping. A nezapomíná se také na zázemí pro karavany a obytné vozy, které jsou již dnes běžnou součástí moderních kempů. Některé kempy také lákají na gastronomické zážitky, tradiční sportovní aktivity, vodní radovánky všeho druhu, nebo zábavné programy pro děti i dospělé. Jaký je podle vás nejlepší kemp v ČR?

Nejlepší kempy

V kempech se loni v Česku podle dat České statistického úřadu ubytovalo přibližně 1,46 milionu lidí. Bylo to více než v roce 2019 před koronavirovou pandemií, kdy počet hostů činil asi 1,4 milionu. Ve srovnání s rokem 2021 počet narostl zhruba o 130 000 návštěvníků.

Anketa Kemp roku každoročně oceňuje nejlepší kempy podle zaměření, podle rekreačních oblastí a dle krajů. Hlasující vybírali z více než šestnácti set rekreačních areálů v České republice i na Slovensku vybírali nejlepší kemp roku 2023. Oproti loňskému roku počet hlasů narostl téměř trojnásobně.

K rekordnímu zájmu o účast v anketě Kemp roku 2023 přispěla kompletně zmodernizovaná platforma Dokempu.cz, propracovaná vizuální podoba i nové atraktivní kategorie, jako je nejlepší kemp pro domácí mazlíčky, pro aktivní trávení dovolené, vodní aktivity nebo kemp pro firemní a skupinové akce. Podívejte se na nejlepší kempy roku 2023 – který z nich se i letos stane vašim favoritem?

kemp roku

Nejlepší kemp v ČR

Absolutním vítězem ankety Kemp roku 2023 se stal Autocamp Sedmihorky v Libereckém kraji. Autocamp v Českém ráji sesadil z pomyslného trůnu Camping Rožnov ve Zlínském kraji, který se prvenstvím pyšnil několik let po sobě. V letošním roce se umístil na třetím místě. Druhou příčku totiž díky hlasujícím obsadil Nový kemp Riviéra Zbečno ve Středočeském kraji, který se nachází v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Ten si díky svému rapidnímu vzestupu odnáší i titul Skokan roku.

Objevem roku se v letošní sezóně stává Camping Chvalšiny. Titul si zajistil nejen díky své atraktivní poloze v bezprostřední blízkosti Českého Krumlova, ale také pro svou malebnost a pestrou nabídku aktivit.

Pokud hledáte kempy na které můžete vzít celou rodinu i s dětmi, máme pro vás v našem dalším článku 6 skvělých tipů.

Kemp roku 2023

Autocamp Sedmihorky si získal přízeň celkem 1 751 hlasujících. Kromě ocenění Kemp roku 2023 vyhrál ještě titul Nejlepší rodinný kemp a Nejlepší ekologický kemp. Díky spolupráci se střediskem ekologické výchovy Český ráj totiž pravidelně nabízí unikátní programy pro rodiny s dětmi, skupiny či školní výpravy. Nový kemp Riviéra Zbečno, který skončil na druhém místě, se může ještě pyšnit oceněním Skokan roku. Na bronzové příčce usazený Camping Rožnov pak zvítězil také v kategorii Nejlepší kemp pro domácí mazlíčky.

kemp roku 2023

Celkoví vítězové v anketě Kemp roku 2023

Mezi nejlepší kempy v ČR patří:

 1. Autocamp Sedmihorky
 2. Nový kemp Riviéra Zbečno
 3. Camping Rožnov
 4. Kemp Keramika
 5. Safari Kemp
 6. Camp Dolce
 7. Vranovská pláž – Holiday Park
 8. Kanak – půjčovna lodí, kemp Branná
 9. Autokemp Budišov nad Budišovkou
 10. Rekreační středisko Stará Živohošť

Nejlepší kempy v jednotlivých kategoriích

Podle zaměření se v anketě Kemp roku 2023 vyznamenaly tyto kempy:

 • Autocamp Sedmihorky – Nejlepší kemp pro rodiny s dětmi
 • Autokemp Merkur Pasohlávky – Nejlepší kemp pro vodní aktivity
 • Autokemp Budišov nad Budišovkou – Nejlepší malý kemp
 • Rekreační středisko Stará Živohošť – Nejlepší kemp pro rybáře
 • Camping u Kukačků a penzion DaJa – Nejlepší kemp pro karavany
 • Kemp Hnačov – Nejlepší kemp pro motorkáře
 • Kanak – půjčovna lodí, kemp Branná – Nejlepší kemp pro vodáky
 • Kemp Velehrad – Nejlepší kemp pro cyklisty
 • Vranovská pláž – Holiday Park – Nejlepší kemp pro aktivní trávení dovolené
 • Camp Dolce – Nejlepší kemp pro zábavu a firemní nebo skupinové akce
 • Autocamp Sedmihorky – Nejlepší ekologický kemp
 • Camping Rožnov – Nejlepší kemp pro domácí mazlíčky
 • Nový kemp Riviera Zbečno – Skokan roku
 • Camping Chvalšiny – Objev roku